Bažantí terina ve skle 200 g

Bažantí terina Maxmilián přivede vaše chuťové buňky do nejvyšší pohotovosti. Nejsou v ní přidané žádné chemikálie a není nastavována škrobem ani jinými zbytečnými pojivy  

Exkluzivní hrubozrnná paštika (terina) je vyrobena z bažantích prsou (88 %) a vývaru, dochucená solí, pepřem, mrkví, cibulí, pastinákem, bobkovým listem a muškátovým květem. Skvěle se hodí k vínu. 

 

Vyhledávanou lahůdkou je bažant už od antiky. Zdravá výživa je trendem dnešní doby a jemné bažantí maso lze do zdravého stravování směle zařadit. Obsahuje totiž až o polovinu méně tuku než maso drůbeží. Prsní svalovina bažanta znamená pro lidský organismus značný nutriční přínos. Nabízí plnohodnotné živočišné bílkoviny, maso je méně tučné, zároveň však bohaté na minerály (hořčík, vápník, železo, mangan) i vitamíny (B1, B2, PP, B6, K a kyselinu listovou). V tuku nechybějí ani ceněné nenasycené mastné kyseliny.

 

Maxmilián, zvěřinový závod zpracovává zvěřinu převážně z vlastních obor a farmových chovů, kde je o zvěř dobře postaráno a maso je tak velice kvalitní. Bažanti jsou odchováváni od jara ve velkých voliérách a na podzim jsou vypuštěni do volné přírody bažantnice Hluboká nad Vltavou.

Na dotaz
125 Kč / ks
Kategorie: Zvěřinové výrobky a uzeniny
Hmotnost: 0.2 kg